Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Odśnieżanie samochodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Odśnieżanie samochodu

    Zamieszczone przez jakubd
    Dobra, to ja na następnego spota mocuję uchwyt do kamery (z powodu którego nie brałem pakietu dynamic) i kręcimy w fullHD I zrobimy jakąś rundkę po mnieście?
    A nadążysz ?

  • #2
    [O2] Odśnieżanie samochodu

    Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję (ale niestety nie przyjemność ) odśnieżać mojego "szkodnika". Do dnia dzisiejszego autko nie wiedziało co to śnieg :lol: . Wszystko poza małym drobiazgiem jest OK. OK tzn. jest takie samo jak w moim poprzednim aucie (trudno nazwać go poprzednim bo nadal nim jeżdżę i je także dzisiaj odśnieżałem).
    A co jest nie OK?
    Otóż zsuwałem śnieg z przedniej szyby. Śnieg był mokry i lepiący. Dużą cześć zsunąłem na bok poza auto. Jednak części nie mogłem tak zsunąć i dostała się ona pomiędzy ramiona wycieraczek i krawędź maski silnika :x . Ponieważ śnieg się lepił trudno mi było "wydłubać" go szczotką stamtąd. W fiacie nie ma takiej "niszy" i szczotką daje się bez większych problemów usunąć śnieg z podszybia.
    Będę musiał wypracować jakąś nową technikę odśnieżania lub dobrać taką szczotkę, która lepiej będzie usuwała śnieg z podszybia. Niestety wycieraczek nie da się podnieść jak w fiacie.
    Każdy z nas (chyba) mając nowy samochód porównuje go do poprzedniego. I czasami udaje się znaleźć coś co test troszkę inne (czyt. słabiej/gorzej przemyślane).
    Kończąc. Łatwiej (sprawniej) odśnieżałem bravę niż octavię 8) .
    Ale wolę octavię niż bravę . Mimo kilku drobnostek.
    Koniec przemyśleń.
    Szerokości.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez abrymarz
      Ponieważ śnieg się lepił trudno mi było "wydłubać" go szczotką stamtąd. W fiacie nie ma takiej "niszy" i szczotką daje się bez większych problemów usunąć śnieg z podszybia.
      ponieważ śnieg się lepi i trudno go stamtąd wydłubać szczotką, to kolego jak bardzo kochasz swoje AUTKO to ściągasz rękawiczki i gołymi łapkami ten śnieg doskonale udaje się stamtąd wyjąć, można go zlepiać i wyjmować po kawałku :szeroki_usmiech
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Re: Odśnieżanie samochodu

        Zamieszczone przez abrymarz
        Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję (ale niestety nie przyjemność )
        no jak to, przecież toż to nasz zarodowy sport który chcąc nie chcąc uprawiamy, jedni lepiej, drudzy gorzej(przecież wystarczą trzy kwadraty 50cm na 50cm :evil: )

        Ja tam podszybiem się nie przejmuję, do silnika nie wpadnie
        zawsze możesz otworzyć maskę i wyczyścić dokładnie :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez abstinent
          przecież wystarczą trzy kwadraty 50cm na 50cm
          Bo niektórzy chcą się poczuć jak w czołgu

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez szkoda
            ponieważ śnieg się lepi i trudno go stamtąd wydłubać szczotką, to kolego jak bardzo kochasz swoje AUTKO to ściągasz rękawiczki i gołymi łapkami ten śnieg
            Moim zdaniem szkoda gołych łapek więc rozwiązania są 3 :

            1. Odśnieżamy szybe w kierunku do dachu i potem z dachu na bok ( mniej wtedy się tego śniegu dostaje na podszybie )
            2. Tym co zostało na podszybiu się nie przejmujemy. Wszak widoku nie zasłania, wycieraczkom też nie przeszkadza a po pewnym czasie sie wytopi.
            3. Wyjmujemy łapkami w rękawiczkach.

            Konstrukcja jednak uzasadniona. wycieraczki schowane ogrzewane powietrzem z komory silnika , jeżeli ktoś ma jeszcze dodatkowo podgrzewane dysze to już miodzio.
            Wiec coś za coś , już wole wygrzebywanie śniegu niż inne rozwiązania.


            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

            Komentarz


            • #7
              voltar, a jak spadnie 20cm śniegu przez noc, zresztą 10 już wystarczy żeby było źle :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez voltar
                3. Wyjmujemy łapkami w rękawiczkach.
                nie nie, gołe jednak trochę grzeją i dużo lepiej się wyjmuje :diabelski_usmiech
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  abrymarz, A wycieraczek jak się nie mylę pewnie się w OII nie podniesie bo maska przeszkadza.
                  A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                  AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                  O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                  -------------------------------------------------
                  Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez abstinent
                    voltar, a jak spadnie 20cm śniegu przez noc, zresztą 10 już wystarczy żeby było źle
                    Ja stosuje te same zasady bez wzgledu na ilosc sniegu ... Mysle ze nie ma co tragizowac - oczywiscie najlepiej w garaz zainwestowac

                    [ Dodano: Nie 28 Lis, 10 16:28 ]
                    Zamieszczone przez splawik
                    abrymarz, A wycieraczek jak się nie mylę pewnie się w OII nie podniesie bo maska przeszkadza.
                    a tryb serwisowy wycieraczek w zimie nie dziala ?


                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                    Komentarz


                    • #11
                      voltar, a jak masz wycieraczki skute lodem do szyby :twisted: czyli przewarznie zawsze
                      trzeba je odskrobać, co za tym idzie i tak śnieg siłą grawitacji zleci w dół podczas tej czynności

                      Komentarz


                      • #12


                        voltar, a jak masz wycieraczki skute lodem do szyby czyli przewarznie zawsze
                        trzeba je odskrobać, co za tym idzie i tak śnieg siłą grawitacji zleci w dół podczas tej czynności
                        Tak to mozna gdybac i gdybac ... a jak auto bedzie calez zatopione w stawie to najpierw trzeba by je wyjac ze stawu ...
                        Powaznie natomiast mowiac to jeszcze nigdy mi nie przymarzly na tyle bym musial je recznie odrywac. Gdyby nawet tak sytuacja zaistniala to recznie mozna oderwac piora i potem wlaczyc wycieraczki i wejsc w poz. serwisowa - wszystko sie da zrobic.
                        Z gory informuje ze nie jestem z tych co nadmiernie dbaja i chuchaja na piora wycieraczek zostawiajac je np. w pozycji serwisowej na parkingu.


                        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                        Komentarz


                        • #13
                          Abrymarz, ja ten problemik rozwiązywałem tak, że m.in z tego (ale również z innych względów) zostawiałem na noc wycieraczki w pozycji serwisowej i przez to dostęp do tej "niszy" pod krawędzią maski miałem znacznie ułatwiony - ramiona nie przeszkadzały. Na koniec odśnieżania samochodu wydłubywałem śnieg z niszy rączką od zmiotki, której używam do śniegu. Jej kształt jest idealny, działa jak łopatka, parę ruchów i już czysto, zwłaszcza przy mokrym śniegu. Zalegający tam śnieg należy rzecz jasna usunąć, a nie lekceważyć, bo blokuje dostęp powietrza do nawiewów, a także blokuje dysze spryskiwaczy.

                          M.
                          666 4U

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez beaviso
                            jasna usunąć, a nie lekceważyć, bo blokuje dostęp powietrza do nawiewów, a także blokuje dysze spryskiwaczy.
                            no przeca to po 10 km sie samo roztapia i poco tyle rwetesu ?


                            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez voltar
                              no przeca to po 10 km sie samo roztapia i poco tyle rwetesu ?
                              w PB pewnie tak w ON możesz z tym śniegiem przejechać spokojnie z 50km
                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                              Komentarz


                              • #16
                                Re: Odśnieżanie samochodu

                                Zamieszczone przez abrymarz
                                Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję (ale niestety nie przyjemność ) odśnieżać mojego "szkodnika". Do dnia dzisiejszego autko nie wiedziało co to śnieg :lol: . Wszystko poza małym drobiazgiem jest OK. OK tzn. jest takie samo jak w moim poprzednim aucie (trudno nazwać go poprzednim bo nadal nim jeżdżę i je także dzisiaj odśnieżałem).
                                A co jest nie OK?
                                Otóż zsuwałem śnieg z przedniej szyby. Śnieg był mokry i lepiący. Dużą cześć zsunąłem na bok poza auto. Jednak części nie mogłem tak zsunąć i dostała się ona pomiędzy ramiona wycieraczek i krawędź maski silnika :x . Ponieważ śnieg się lepił trudno mi było "wydłubać" go szczotką stamtąd. W fiacie nie ma takiej "niszy" i szczotką daje się bez większych problemów usunąć śnieg z podszybia.
                                Będę musiał wypracować jakąś nową technikę odśnieżania lub dobrać taką szczotkę, która lepiej będzie usuwała śnieg z podszybia. Niestety wycieraczek nie da się podnieść jak w fiacie.
                                Każdy z nas (chyba) mając nowy samochód porównuje go do poprzedniego. I czasami udaje się znaleźć coś co test troszkę inne (czyt. słabiej/gorzej przemyślane).
                                Kończąc. Łatwiej (sprawniej) odśnieżałem bravę niż octavię 8) .
                                Ale wolę octavię niż bravę . Mimo kilku drobnostek.
                                Koniec przemyśleń.
                                Szerokości.
                                obyśmy tylko takie problemy mieli.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez loru
                                  w PB pewnie tak w ON możesz z tym śniegiem przejechać spokojnie z 50km
                                  Zapomniałem ... kolejny argument za benzyną


                                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Trzeba sie rozpedzic, wtedy zdmuchnie, tak wiec to zaden argument :diabelski_usmiech
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Maicroft
                                      Trzeba sie rozpedzic, wtedy zdmuchnie
                                      po co się rozpędzać, wystarczy zakupić coś takiego :szeroki_usmiech
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez beaviso
                                        Abrymarz, ja ten problemik rozwiązywałem tak, że m.in z tego (ale również z innych względów) zostawiałem na noc wycieraczki w pozycji serwisowej i przez to dostęp do tej "niszy" pod krawędzią maski miałem znacznie ułatwiony - ramiona nie przeszkadzały.
                                        Też jestem wyznawcą tej szkoły, ale często się zdarza, że albo w pośpiechu zapomnę ustawić wycieraczek w pozycji serwisowej, albo gdy wysiadam z samochodu to jest dobra pogoda, nic nie pada, nic nie marznie, a gdy wracam, to samochód zasypany i wycieraczki przymarznięte.
                                        W związku z tym mam pytanie:
                                        Czy jest jakaś możliwość ustawienia, żeby wycieraczki po wyłączeniu stacyjki same zawsze ustawiały się w pozycji serwisowej?
                                        Przy pomocy VCDS można włączać wiele różnych opcji, więc intuicja mi podpowiada, że to też powinno się dać włączyć.
                                        Pozdrowienia,
                                        Krzysztof

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tej zimy zmieniłem podejście i generalnie olewam podnoszenie wycieraczek :P Przynajmniej nie martwię się czy je rano zastanę, czy mi ich kto nie powygina, itd... I tak długo odśnieżam samochód, a w tym czasie idzie nadmuch na przednią szybę i wycieraczki bez problemu odklejają się od szyby same.
                                          Niewątpliwie problemem w takim układzie staje się dokładne (a ściśle: niedokładne) sprzątanie śniegu z tej wnęki. Pół biedy gdy jest to śnieg, gorzej gdy wokół mocowania ramion wycieraczek zalega lód. Trzeba koniecznie go usunąć. W cięższych przypadkach pozostaje otwarcie maski, wtedy dostęp jest świetny.

                                          M.
                                          666 4U

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dzięki Waszym poradom (kliknąłem kilka "pomógł" ) testowałem różne warianty. Dzięki śnieżnej zimie mogę testy robić prawie codziennie :lol: . Otóż doszedłem dzięki praktyce do następujących wniosków:
                                            - jak zapowiadają opady śniegu ustawiam wycieraczki w pozycji serwisowej i odchylam od szyby a tył tylko odchylam od szyby;
                                            - w pozostałych przypadkach ustawiam tylko pozycję serwisową a tyłu nie ruszam;
                                            - szybę odśnieżam z dołu do góry i lekko na boki (tył podobnie);
                                            - przed odśnieżaniem włączam silnik i ustawiam max. na szybę z obiegiem wewnętrznym + często ogrzewanie tylnej szyby + czasem ogrzewanie lusterek;
                                            - śnieg (a czasem kawałki lodu) z podszybia pod krawędzią maski to co się da wydłubuję szczotką a resztę ręką (w rękawiczce lub bez );
                                            - zanim otworzę klapę bagażnika dobrze ją odśnieżę (raz jak zrobiłem to niedokładnie to w czasie otwierania do środka zassało trochę śniegu i mam nauczkę :!: );
                                            - drzwi też otwieram dopiero po usunięciu śniegu ze wszystkich krawędzi po obrysie drzwi (to żadna nowość ale opisuję dla ścisłości);
                                            - uważnie ale dokładnie odśnieżam czujniki parkowania (raz na początku zostało trochę śniegu/lodu i czujnik lekko szalał :clown: );
                                            - spryskiwacze reflektorów mam na zimę wyłączone więc się nimi nie przejmuję ;
                                            - na koniec sam się odśnieżam :spoko ;

                                            Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za ciekawe : i inspirujące : porady. Z niektórych niestety nie mogłem skorzystać z powodu braku odpowiednich akcesoriów :bigyellow . Mam świadomość, że mogę pisać o oczywistych oczywistościach :wink: :wink: , ale dla tych co mają (lub w przyszłości będą mieć) jeszcze jakieś problemy czy wątpliwości może ta wypowiedź pomoże im podjęciu decyzji jaką technikę stosować.
                                            Szerokości i przyczepności. :tunning

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez abrymarz
                                              następujących wniosków:
                                              - jak zapowiadają opady śniegu ustawiam wycieraczki w pozycji serwisowej i odchylam od szyby a tył tylko odchylam od szyby;
                                              - w pozostałych przypadkach ustawiam tylko pozycję serwisową a tyłu nie ruszam;
                                              - szybę odśnieżam z dołu do góry i lekko na boki (tył podobnie);
                                              - przed odśnieżaniem włączam silnik i ustawiam max. na szybę z obiegiem wewnętrznym + często ogrzewanie tylnej szyby + czasem ogrzewanie lusterek;
                                              - śnieg (a czasem kawałki lodu) z podszybia pod krawędzią maski to co się da wydłubuję szczotką a resztę ręką (w rękawiczce lub bez );
                                              - zanim otworzę klapę bagażnika dobrze ją odśnieżę (raz jak zrobiłem to niedokładnie to w czasie otwierania do środka zassało trochę śniegu i mam nauczkę :!: );
                                              - drzwi też otwieram dopiero po usunięciu śniegu ze wszystkich krawędzi po obrysie drzwi (to żadna nowość ale opisuję dla ścisłości);
                                              - uważnie ale dokładnie odśnieżam czujniki parkowania (raz na początku zostało trochę śniegu/lodu i czujnik lekko szalał :clown: );
                                              - spryskiwacze reflektorów mam na zimę wyłączone więc się nimi nie przejmuję ;
                                              - na koniec sam się odśnieżam :spoko ;
                                              musisz to dać kolego do opatentowania, może zgarniesz trochę kasy za tę "instrukcje odśnieżania auta"

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Doktorat można napisać z tego odśnieżania :lol:

                                                Koledzy uchylcie rąbka tajemnicy jak włączyć tryb serwisowy wycieraczek!
                                                2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                                2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                                2009 Renault Clio MTV 1.4
                                                2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                                2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Po tak owocnym odśnieżaniu , odśnieżającemu należy się browar :szeroki_usmiech

                                                  Zapytam przy okazji czy taka skrobaczka jest bezpieczna/skuteczna dla szyby w OII?
                                                  Antyfotoradar Valentine1
                                                  Harry II Classic+Sirio ML145

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X